Грудне вигодовування

Найбільше бажання кожних батьків, аби дитина виросла здоровою, фізично витривалою та розумною. Повірте, грудне вигодування сприяє цьому найкраще.

Грудне годування – це природній процес, який є продовженням харчування дитини в лоні матері через пуповину. Практично усі жінки можуть годувати своїх дітей груддю. Лише 2% матерів не можуть цього робити через особливості анатомічної будови, перенесені операції на грудях або деякі загальні захворювання.

Грудне молоко містить усі поживні речовини, необхідні дитині, воно легко засвоюється, захищає малюка від інфекції, сприяє розвитку імунітету у новонароджених та дітей першого року життя.

Грудне годування забезпечує якісний психоемоційний зв’язок матері та дитини, сприяє гармонійному розвитку немовляти, позитивно впливає на здоров’я матері. До того ж, грудне молоко безпечніше, на відміну від штучних сумішей.

Біль у сосках, тріщини, застій молока, мастит – всього цього можна уникнути, якщо дотримуватися всіх правил грудного вигодовування. Якщо у вас виникли проблеми, або є якісь сумніви стосовно грудного вигодовування, зверніться за допомогою до дитячої консультації Катеринопільської ЦРЛ, каб. 45.

Напевно, найбільшою перевагою грудного вигодовування є здоров’я дитини і її позитивне налаштування у житті, а також формування взаєморозуміння між матір’ю та дитиною, їхня любов і прив’язаність.

До речі, згідно з даними Американської академії педіатрів, діти, які споживали материнське молоко, легше контактують з іншими людьми, мають вищий індекс інтелектуального розвитку.

Шановні батьки! Здоров’я Вам та Вашим малюкам!