Хвороба не минує нікого, допоможи хворому

Благодійний фонд «МХП/Громаді» виступив з ініціативою фінансової підтримки проектів розвитку громад на територіях України де працюють його підприємства.

Комунальне некомерційне підприємство «Катеринопільська багатопрофільна лікарня» пропонує жителям Катеринопільської ,Мокрокалигірської та Єрківської громад підтримати в обговоренні і коментарях проект «Хвороба не минує нікого, допоможи хворому». Мета проекту – покращити умови перебування поліклініці пацієнтів хірургічного та травматологічного профілів іна етапі до- і після лікарського прийому, коли треба присісти на зручний стілець або медичну банкетку; скористатись туалетною кімнатою з поручнями для опори; швидко і комфортно дістатись на візку чи каталці до ліфтового майданчика або рентгенологічного кабінету, на процедури, в ла-бораторію тощо.

Після реформування медичної галузі в районі з січня 2021 року утворився медичний заклад «Катеринопільська багатопрофільна лікарня» , в якому площі поліклініки пере розташовані. В закладі активно проводяться ремонтні роботи по устаткуванню кабінетів хірургічного профіля, але зараз пацієнти після травм і оперативного лікування очікують прийом лікаря в непристосованих умовах: відсутні медичні банкетки і стільці вкоридорі, засоби транспортування пацієнтів сидячи і лежачи по поверхах поліклініки, поручні для опори в туалетних кімнатах, відсутність кулера з водою для пиття тощо.

Плановий ремонт цієї зони змінить зовнішній вигляд коридору,але комфортності перебування пацієнтам в черзі очікування не додасть. Відсутність віщевказаних меблів, засобів пересування ,додаткових опор, можливість прийняти ліки з водою ускладнює і без того нелегкий фізичний і психічний стан пацієнтів. А фінансування на закупівлю такого обладнання не вистачає.

Актуальність проблеми продиктована необхідністю підтримки цільової групи проекту, яка є різновіковою і представляє собою хворих з травмами та після оперативного втручання в гострому періоді і під час відновного лікування. Згідно статистику Катеринопільської райлікарні таких пацієнтів було в 2015р – 8706 осіб, в 2016р – 3939 осіб, в 2017р – 5300, в 2018 р-4674, в 2019р – 3518, в 2020р -1913(карантинні обмеження). При перебуванні в поліклініці такі пацієнти потребують максимально адаптованих умов, адже їм треба дістатись на процедури в гіпсовочну чи перев’язувальний кабінет, у фізіотерапевтичний кабінет; на до обстеження в лабораторію і на рентген; на консультацію інших лікарів на другі поверхи.
Отже ініціативна група медичних працівників та пацієнти з обмеженими тимчасово чи стійко можливостями просять підтримати наш проект для позитивного рішення комісії Фонда МХП/Громаді про його спів- фінансування.