Про коронаровірус – 2019

Не панікуйте і будьте обачними

Про коронаровірус – 2019 ведемо розмову з лікарем інформаційно – комунікаційного кабінету з профілактики хвороб громадської медицини Катеринопільської ЦРЛ Миколою Сурженком.

Миколо Андрійовичу, Китай ніби і далеко, та для летючого вірусу «з короною» кілометри – не перешкода. Народ починає панікувати. При перших ознаках ОРВ, черв’ячок підозри починає свердлити мозок. Адже наше життя переповнене ризиками, а ще з екранів телевізора безперестанку чуємо: «Захворіло…, померло…». Що Ви можете сказати з цього приводу?

У грудні 2019 року виявлено новий тип коронавірусу. Вірус пов’язаний зі спалахом пневмонії у м.Ухань (провінція Хубей в Китаї). Нові коронаровіруси, які виникають в наслідок мутації у тварин небезпечні для людини 2019 – nCoV, бета коронаровірус або SAPS, бета коронаровірус MAPS.

Хто перебуває в зоні ризику:

– малі діти, люди похилого віку, які мають хронічні захворювання (цироз печінки, цукровий діабет, хвороба Паркінсона тощо), особи зі слабким імунітетом.

Як заражаються цією небезпечною хворобою і її перші ознаки?

Крім носа і рота вхідними воротами для інфекції можуть стати очі, коли торкатись до них немитими руками. Поширюється захворювання респіраторним шляхом, провокує в інфікованих людей розвиток пневмонії і відмову нирок. Передається від тварини до людини і від людин до людини Хвороба може проявлятися не відразу підвищенням температури, кашлем, нежиттю. Першими симптомами можуть бути діарея, відсутність апетиту, головний біль, серцебиття, стискаючий біль у груднині, біль у м’язах.

Чим відрізняється коронавірус від інших типів вірусу?

Запалення легень розвивається в перші дні, чого не має при звичайному грипі.

Особливістю цього коронавірусу є також здатність передаватися навіть в інкубаційний період, коли у хворого немає ніяких симптомів (від 1 до 14 днів). Це ускладнює своєчасне виявлення і ізоляцію.

Що ви порадите громадянам?

Перше – це не панікувати, і не піддаватися страху. У той же час бути обачними і дотримуватися застережних заходів, а вони такі, як і при звичайному грипі:

– мити руки з милом;

– не торкатися очей, рота, носа не митими руками;

– уникати контакту з хворими людьми;

– носити респіраторні маски;

– прикривати ніс і рот при кашлі одноразовими серветками, хустинками;

– провітрювати приміщення та дезінфікувати поверхні;

– уникати відвідування людних місць;

– хворими не ходити на роботу, в школу, в місця скупчення людей.

– уникати обіймів, поцілунків, рукостискань.

– у разі появи симптомів: кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням, негайно звертатися до сімейного лікаря чи педіатра заздалегідь зателефонувавши йому.

І на завершення розмови скажіть щось для підтримки духу.

Сучасні методи лікування дозволяють видужати при вчасному звертанні – це підтверджує статистика. Вакцинація проти нового вірусу в стадії розробки, тож залишається дотримуватися заходів профілактики.

Бережіть себе і будьте здоровими.