Рак – це не вирок. Вирок – ставлення до нього

Пам’ятайте, діагностований на ранній стадії
рак молочної залози успішно лікується!

Цінуй те, що ти маєш, і бережи його. А маєш ти найцінніше. Ти – жінка. Ти – мати

( чи нею станеш). Ти – початок життя і його сутність. Жовтень в усьому світі оголошено місяцем боротьби з раком молочної залози. Почни цю боротьбу з себе. Сьогодні. Бо завтра буде пізно.

Всього в Катеринопільському районі діагностовано в 2020 році 5 випадків первинного раку молочної залози. Нажаль 1 випадки запущено по Катеринополю .

Рак молочної залози посідає перше місце у загальній структурі злоякісних пухлин у жінок. Щорічно в Україні це захворювання діагностується більше ніж у 15 тисяч жінок, і кожну годину констатують смерть від цього захворювання.

Ось чому раннє виявлення – це найкращий захист від раку молочної залози. Чим раніше діагностується захворювання, тим вищі шанси на повне одужання.

Кожній жінці слід занепокоїтись і негайно звернутись до лікаря, якщо вона помітила якість зміни, а саме:

  • Ущільнення, припухлість у грудній залозі, поруч з нею або під пахвою;
  • Втягнення шкіри;
  • Зміну розміру або форми грудної залози;
  • Виділення;
  • Зміну кольору або характеру шкіри над грудною залозою на дотик;
  • Будь-які інші незвичні для вашого організму прояви.

Найпоширенішою і найдосконалішою формою раннього виявлення раку є самообстеження молочної залози, тому дуже велике значення має знання жінками техніки самообстеження. При виявленні будь-яких підозрілих ділянок, больових відчуттів, інших симптомів, що насторожують – переконлива рекомендація: звернутися до сімейного лікаря, хірурга, онколога.

Важливим моментом ранньої діагностики раку молочної залози є мамографія, тобто рентгенографія молочної залози. Це надзвичайно чутливий і точний метод раннього виявлення пухлин. Після 40 років жінкам рекомендується робити мамографію кожних два роки, а після 50 – щорічно.

До 40 років рекомендовано УЗД та МРТ запоказаннями.

Важливо відмітити, що для запобігання ймовірності вказаного захворювання, дуже важливим є своєчасне виявлення та лікування інших захворювання молочних залоз.

Кабінет комунікаційної та інформаційно – роз’яснювальної

роботи з профілактики захворювань : лікар Сурженко М.А.

Усвідомлюйте, знайте та поширюйте ці знання, досвід!!!